W mediach

Optymistka z wyboru

Pani Ewa jest żywym dowodem na to, że nawet wtedy, gdy życie staje się momentami bardzo trudne, warto walczyć o swoje marzenia i realizować pasje. Będąc na emeryturze, wciąż można próbować nowych rzeczy, a pod względem aktywności być wzorem nie tylko dla swoich rówieśników, ale także dla wielu młodych.

Wywiad wspomnieniowy (Magazyn Obsesje)

Staram się tak pisać, żeby mnie samej chciało się to przeczytać. Dla rozrywki. Ale tak, żebym nie musiała się tego wstydzić. Chociaż, gdybym jednak przeczytała którąś z moich powieści już po wydaniu, pewnie chciałabym wszystko poprawiać, albo napisać od nowa. Tak samo było z nagrywanymi piosenkami. Nigdy nie byłam całkiem zadowolona….
 

Ewa Gogolewska-Domagała – bezczynność nie jest dla niej

(…) literacki debiut to nie jedyna ważna zmiana w życiu. Pani Ewa zaczęła coraz częściej myśleć o morzu. O tym, że jej najprzyjemniejsze wspomnienia z dzieciństwa wiążą się z rodzinnym wyjazdem nad Bałtyk. I o tym, że choć widziała w życiu kilka mórz, żadnego nie pokochała tak bardzo, jak tego polskiego. Gdy zdała sobie z tego sprawę, jeszcze raz postanowiła zawalczyć o swoje marzenia. Sprzedała mieszkanie, które posiadała w Krakowie, a za uzyskane ze sprzedaży pieniądze kupiła i wyremontowała lokum na drugim końcu Polski. Na początku 2013 roku przeprowadziła się na Hel.
 

Powieść dla kobiet nie musi być kalką

Zamiast Prowansji czy Toskanii, w powieściach Ewy Gogolewskiej-Domagały znajdziemy Tunezję, Belgię, Norwegię i Polskę. Bohaterowie przemieszczają się, ale to nie zamożna mieszkanka metropolii ucieka na wieś, ale żyjąca skromnie pracownica tunezyjskiego hotelu przeprowadza się do belgijskiego miasta. Problemy bohaterów dotyczą nie tylko sfery uczuć, ale i asymilowania się (lub nie) w krajach o całkowicie odmiennych obyczajach, a także zabawnych niezręczności wynikających z różnic kulturowych pomiędzy Europą a Afryką (tą arabską), czy między Polską, Francją i Niemcami.
 
Niesamowite przygody, ciekawi ludzie, noce polarne oraz kolorowy, egzotyczny i całkowicie odmienny świat obyczajowości arabskiej – to fascynująca powieść Ewy Gogolewskiej-Domagały „Blondie$. Co zainspirowało autorkę do stworzenia tej historii? Zapraszamy do przeczytania wywiadu!
 

Blondynki dookoła świata

Powieść „Blondie$” to debiut literacki Ewy Gogolewskiej-Domagały. Książka, choć posiada całkowicie fikcyjną fabułę, jest oparta na wspomnieniach autorki. Gogolewska-Domagała zajmowała się śpiewaniem, najpierw amatorsko, potem zawodowo, była m.in. wokalistką krakowskiego zespołu jazzu tradycyjnego Playing Family. Jak większość polskich muzyków jeździła z występami po świecie. Była w wielu miejscach – od archipelagu Lofotów za Kręgiem Polarnym w Norwegii, po kraje Półwyspu Arabskiego i Tunezję, a Europę Zachodnią zwiedziła ze studenckim teatrem TAM z Krakowa. Obecnie osiadła na stałe w Krakowie i postanowiła zająć się pisaniem. Autorka pracuje już nad drugą częścią „Blondie$”.
 

Najlepsza książka roku 2010 – poznaj zwycięzców

Bez miłości żyć nie można, a kiedy brakuje jej nam wokół siebie, zawsze możemy pocieszyć się książkami obyczajowymi i romansami. Najlepszym lekiem na smutek, lęki, zwątpienia i codzienne problemy okazała się książka „Blondie$” Ewy Gogolewskiej-Domagała (Wydawnictwo Papierowy Motyl). Czytelniczki (i nie tylko) znajdą tu niesamowite przygody zwariowanych przyjaciółek, ciekawych ludzi, noce polarne i kolorowy, egzotyczny i całkowicie odmienny świat obyczajowości arabskiej. W sam raz, by zapomnieć o wszystkich smutkach i smuteczkach.